TOP 10 drukarek spożywczych na rynku
To wyprodukowane we Włoszech urządzenie umożliwia druk wyłącznie na powierzchni gotowych arkuszy papieru jadalnego oraz folii transferowej do czekolady w formacie A4. Zastosowana w nim konstrukcja oraz technologia druku utrudniają czyszczenie wnętrza maszyny, co z czasem może wpływać na obniżenie jakości druku. Do urządzenia przeznaczone są tusze jadalne w 4 standardowych kolorach CMYK (cyjan, magenta, żółty i czarny). Niska cena oraz niewielkie wymiary urządzenia sprawiają, że drukarka sprawdzi się w niewielkich pracowniach cukierniczych.
Produkowana w Stanach Zjednoczonych drukarka spożywcza Eddie jest wyposażona w tacę karuzelową. Przed rozpoczęciem druku można na niej umieścić w ograniczonej ilości wyłącznie słodkości o wysokości nieprzekraczającej 2,5 cm i o średnicy do 9 cm. Wyroby te w dalszej kolejności są ozdabiane wykorzystaniem bezpośredniego druku spożywczego. Do urządzenia przeznaczone są tusze jadalne w 3 kolorach – cyjan, magenta i żółty. Urządzenie tworzy nadruki wolno, w ciągu minuty można za jego pomocą udekorować maksymalnie 6 ciasteczek.
Drukarka spożywcza firmy Modecor jest produkowana we Włoszech. Urządzenie to zalicza się do drukarek do opłatków i cechuje się niską ceną oraz niewielkimi wymiarami. Za jego pomocą można wykonać nadruki jadalne na gotowych arkuszach papieru opłatkowego, cukrowego i folii transferowej do czekolady, z wykorzystaniem tuszy jadalnych w 4 standardowych kolorach CMYK (cyjan, magenta, żółty, czarny). Drukarka spożywcza drukuje wyłącznie na arkuszach w formacie A4.
Drukarka do opłatków włoskiego producenta umożliwia druk na gotowych arkuszach papieru jadalnego w formatach od A6 do A3. Urządzenie drukuje na papierze waflowym, cukrowym oraz folii transferowej do czekolady, z wykorzystaniem atramentów spożywczych w standardowych kolorach CMYK (cyjan, magenta, żółty oraz czarny), umieszczonych w kartridżach o pojemności 100 lub 500 ml.
Drukarka spożywcza JetLt A4 została wyposażona w technologię bezpośredniego druku spożywczego na powierzchniach nieprzekraczających formatu A4. Poza dekorowaniem wyrobów cukierniczych o wysokości do 7 cm w sposób bezpośredni, urządzenie tworzy wydruki jadalne na powierzchni papieru opłatkowego i cukrowego. Ze względu na konstrukcję, urządzenie jest podatne na zabrudzenia. Zastosowano w nim atramenty jadalne w kolorach: cyjan, magenta, żółty oraz czarny. Produkcja drukarki jest ulokowana na Litwie. Drukarka wymaga ręcznej regulacji wysokości blatu.
Urządzenie to umożliwia tworzenie jadalnych nadruków bezpośrednio na powierzchni wyrobów cukierniczych. Ploter jest dostosowany do druku z wykorzystaniem standardowych kolorów CMYK, do których zaliczają się cyjan, magenta, żółty oraz czarny. Po ich wykorzystaniu konieczna jest wymiana całego zestawu kartridże-głowica, co wpływa na wysokie koszty eksploatacji urządzenia. Ploter automatycznie wykrywa wysokość wyrobów cukierniczych. Za jego pomocą można udekorować słodkości o wysokości do 14 cm. Konstrukcja urządzenia wiąże się z dużą podatnością na zabrudzenia oraz powstawaniem drgań podczas druku. Produkcja oraz serwis urządzenia są zlokalizowane we Włoszech.
Drukarka spożywcza firmy Lesepidado została wyposażona w funkcję bezpośredniego druku spożywczego z systemem automatycznego wykrywania wysokości produktów. Urządzenie pozwala na dekorowanie wyrobów cukierniczych o wysokości nieprzekraczającej 11 cm. Maksymalny format zadruku to 37,5 cm x 60 cm. Do urządzenia są przeznaczone tusze jadalne w
standardowych kolorach CMYK (cyjan, magenta, żółty, czarny), umieszczone w kartridżach o pojemności 100 lub 500 ml. Produkcja oraz serwis urządzenia są ulokowane we Włoszech. Drukarka nie została wyposażona w możliwość druku na arkuszach papieru jadalnego.
Dolcina Pro mimo nazwy nadanej przez włoskiego producenta, ze względu na właściwości zalicza się do ploterów cukierniczych, czyli najbardziej zaawansowanego rodzaju drukarek spożywczych.
Drukarka jest wyposażona w system automatycznego wykrywania wysokości produktów i umożliwia ozdabianie słodkości o wysokości do 14 cm. Maksymalny format zadruku to 32,5 cm x 44 cm. Urządzenie to pozwala na tworzenie personalizowanych nadruków na powierzchni słodkości, z wykorzystaniem tuszy jadalnych w kolorach: cyjan, magenta, żółty i czarny. Do drukarki przeznaczone są kartridże o pojemności 100 lub 500 ml. Urządzenia nie można wykorzystać do druku na arkuszach papieru jadalnego.
Falco zalicza się do ploterów cukierniczych nowej generacji, które są produkowane i serwisowane w Polsce. Urządzenie zostało wyposażone w stół roboczy z niezmywalną linijką. Ploter w czasie druku wykorzystuje standardowe kolory atramentów spożywczych (cyjan, magenta, żółty i czarny). Do urządzenia przeznaczone są kartridże wielokrotnego użytku. Ploter automatycznie wykrywa wysokość przedmiotu i ustawia stół roboczy w położeniu optymalnym do druku. Za jego pomocą można udekorować wyroby cukiernicze o wysokości do 15 cm. Maksymalny format zadruku to 20 cm x 50 cm.
Vulpes jest jedynym urządzeniem dostępnym na rynku, w którym zastosowano tusze jadalne w 6 kolorach: cyjan, magenta, żółty, czarny, jasny cyjan i jasna magenta. Są do niego przeznaczone kartridże wielokrotnego użytku. Ploter jest odporny na działanie pyłu oraz wody. Zastosowano w nim stół roboczy z niezmywalną linijką oraz system automatycznego wykrywania wysokości produktów umieszczonych na stole roboczym. Maksymalna wysokość produktów przeznaczonych do druku wynosi 15 cm, a maksymalny format zadruku to 32 cm x 65 cm. Produkcja i serwis urządzenia są zlokalizowane w Polsce.